Gdziekolwiek jedziesz – ubieraj się z głową

hotels-women-babysharks-the-outsider-woman-at-airport

15 kwi Gdziekolwiek jedziesz – ubieraj się z głową

Co należy ze sobą zabrać w służbową podróż, aby być przygotowanym na każdą okoliczność, pogodę a jednoczenie nie popełnić żadnego stylowego faux pas.

 Zdjęcie: pinterest.com

                 Wiele klientek korzystających z usług stylisty mody, bywa w częstych delegacjach i innych oficjalnych wyjazdach związanych z pracą. Mimo licznych podróży kobiety wciąż miewają ogromne problemy z zapakowaniem bagażu i dopasowaniem odpowiedniej garderoby na kilka dni. Wyjazd służbowy jest o tyle trudniejszy już na etapie pakowania, że każdy element, który na siebie włożymy musi być przemyślany. Jednocześnie powinien też odzwierciedlać naszą pozycję zawodową, status firmy, dla której pracujemy, szacunek wobec dress code firmy, do której jedziemy, a jednocześnie naszą indywidualność. Często w takich sytuacjach nie znamy nie tylko zwyczajów modowych danych krajów, ale też dokładnego planu dni w delegacji i oczywiście pogody.

Różnica dress code między państwami na całym świecie nie jest już tak ogromna, jak jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu. Ludność całego świata przenika się nawzajem i poddawana jest tym samym wpływom, a moda zdecydowanie nabrała globalnego charakteru. W związku z zanikiem pewnych cech lokalnych w krajach, istnieją pewne standardy, które pozwalają zawsze wyglądać jak profesjonalista, a nie jak turysta. Warto naturalnie zapoznać się z pewnymi normami panującymi w państwach, do których się wybieramy, ale też zazwyczaj nie są one szczególnie skomplikowane. Przykładowo: do Chin najlepiej zabrać kostium ze spodniami, ponieważ Chinki noszą głównie spodnie do pracy, a biżuterię ograniczyć do minimum, natomiast buty na wysokim obcasie uważane są często za objaw ekstrawagancji. W Japonii natomiast nosi się z reguły garsonki i spódnice, a do tego wyższe buty, jednak zdecydowanie unika się czerni, która przeznaczona jest na uroczystości pogrzebowe. W San Francisco widoczny jest wyrafinowany wpływ europejski, a kobiety ubierają się dość awangardowo, gdzie styl dzienny bardzo płynnie łączy się ze strojem wieczorowym. I oczywiście wszędzie obowiązuje główna zasada schludności, gdzie czysty i uprasowany ubiór jest oznaką szacunku dla innych (nawet w odległych krajach afrykańskich).

Co zabrać

Najprostszym zadaniem podczas pakowania walizki będzie uznanie kilku reguł.

* Najważniejsze, aby przygotować garderobę na cały pobyt, a także na sytuacje nieprzewidziane. Przede wszystkim określ cel wyjazdu – czy będą to wyłącznie konferencje, czy również wspólne spotkania na siłowni i kolacje. Pamiętaj, aby sprawdzić pogodę na najbliższe dni.

** Zapakuj podstawowe elementy garderoby. Nie pozwól sobie na więcej bagażu, niż samodzielnie zdołasz unieść! 16 elementów garderoby w zupełności wystarczy na cały tydzień poza domem. To, co jest Ci niezbędne, to: 2 marynarki i 2 spódnice w dopasowanej kolorystyce lub po prostu 2 garsonki. 5 bluzek (w tym topy) oraz 2 koszule. 1 sukienka (najlepiej mała czarna), 1 płaszcz, 2 pary butów (w tym jedne beżowe), duża torba oraz kopertówka na wieczór oraz ewentualny strój do ćwiczeń.

*** Najlepsze będą tkaniny, które nie podlegają mocnemu mięciu: bawełniane topy, jedwab, dżersej, strecz oraz lekkie wełny z domieszką streczu, czy ubrania (zwłaszcza płaszcze) z mikrofibry.

Z umiarem

Kochamy indywidualizm i wyszukane kreacje dopasowane do naszego gustu, jeśli jednak wybierasz się w podróż służbową nie możesz pozwolić sobie na odejście od pewnych reguł. Jeśli podróżujesz z szefem lub ktoś ma za zadanie odebrać Cię z lotniska, nie możesz sobie pozwolić na włożenie sportowego obuwia, nawet, jeśli przed Tobą jest wiele godzin lotu. Wyszukaj więc płaskie, skórzane buty, które będą wygodne podczas podróży. Nie zapomnij też o okularach przeciwsłonecznych, które świetnie pomogą zakamuflować zmęczone oczy oraz lekkim szalu, który może posłużyć Ci jako okrycie w klimatyzowanym samolocie. Wszystkie podręczne i najpotrzebniejsze drobiazgi zapakuj do dobrej jakości, skórzanej torby – zdecydowanie warto zainwestować w taki elegancji dodatek.

Jeśli wciąż nie jesteś pewna co zabrać, ponieważ Twoja szafa pełna jest kolorów i wzorów, to sięgnij po te z prostym i subtelnym deseniem. Pamiętaj też, że to co nosimy na wierzchu oraz bliżej twarzy zostaje znacznie częściej zapamiętane, niż dolna część garderoby, czy ubrania spod spodu. Dlatego też warto zabrać ze sobą gustowne dodatki, takie jak modna apaszka, korale, czy barwna bluzki, które w delikatny i nienachlany sposób rozświetlą pozostałe elementy stroju oparte o podstawowe kolory dress code.

 

Pozdrawiam ciepło,
Asia

No Comments

Post A Comment