H&M

Połączenie sił znanych marek i wielkich nazwisk w świecie mody  niejednokrotnie zaskoczyło nas wyjątkowością powstałych projektów.
W historii mody szczególnie wyraźnie zapisały się współprace wielkich brandów i gwiazd sportu, np. Converse i Chuck Taylor, Nike i Michael Jordan.
Jednak najbardziej znana z tego rodzaju działań jest szwedzka sieciówka H&M, która regularnie podejmuje kooperacje z projektantami mody.
Wszystko zaczęło się już w 2004 roku, kiedy do stworzenia kolekcji został zaproszony Karl Lagerfeld. Nie tylko zaprojektował kolekcję, ale także wystąpił w jej reklamie.
Potem przez lata w H&M pojawiały się takie nazwiska jak Viktor & Rolf, Alexander Wang, Balmain, Isabel Marant i Jeremy Scott.

11 marca 2021 roku miała premierę kolejna taka kolekcja. Tym razem jej autorką była młoda Irlandzka projektantka Simone Rocha.
W kolekcji projektantka opowiada o ostatnich dziesięciu latach swojej twórczości i odnosi się do archiwum i swoich dawnych projektów.
W kolekcji Simone zachowuje jednak charakterystyczny dla siebie styl. Występują w niej romantyczne, rozkloszowane sukienki, przezroczystości, bufki, i grunge’owa krata.
W dodatkach użyła także pereł, kokard, dużej ilości falban, a nawet piór.
Co ciekawe, kolekcja nie jest przewidziana tylko dla kobiet jak było dotychczas u Rocha. Znajdziemy w niej również dział dla mężczyzn i dzieci.
“Mam nadzieję, że rzeczy z tej kolekcji będą noszone i cenione przez wiele lat. Zostały one stworzone z inspiracji i pomysłów, które ukształtowały mnie i moją markę w ciągu ostatnich 10 lat. Jestem szczęśliwa i bardzo podekscytowana, widząc je zinterpretowane i wystylizowane z zupełnie nowy i inny sposób” mówi Simone Rocha.

Poza awangardowymi sukienkami z tiulu i koronek, projektantka postawiła także na podstawy garderoby i pokazała białe koszule, t-shirty, różnego rodzaju trencze, a nawet dres!
Mimo, że słysząc ,,t-shirt” widzimy klasykę i podstawę to twórczyni zachowała przy tym swój styl ozdabiając je między innymi perłami czy bufkami na ramionach.
Tego typu stroje w kolekcji możemy znaleźć zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Konfekcja ta, mimo że zaprojektowana dla sieciówki charakteryzuje się dobrymi składami materiałów, gdyż znajdziemy tam wełnę czy jedwab użyte w wielu projektach.

Lubicie kokardy? U Simone Rocha znajdziecie ich całe mnóstwo!

Jak widać ten motyw jest znakiem przewodnim strojów projektantki. Pojawił się nie tylko w ubraniach i ozdobach do włosów, ale też na skarpetach, biżuterii i torebkach. To samo z perłami.

Słyszeliście już wcześniej o kolekcjach H&M współtworzonych z projektantami?
Jestem bardzo ciekawa co z zaprezentowanej powyżej spodobało Wam się najbardziej. Czekam na Wasze komentarze.
Pozdrawiam!